Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme recept na nejlepší pyšelský jam

23. 9. 2013

První pyšelské Jam session našlo svého vítěze. Mezi osmnácti soutěžními vzorky letošních zavařenin z lokálních zdrojů zvítězil jednoznačně angreštovo-rebarborový jam Kláry Kbelové.

 

jam_session_foto.jpg

 

   Konec léta a první podzimní den uspořádalo sdružení Fara Pyšely první pyšelský jam session, který ovládly především maminky s dětmi. Mezi 18 soutěžními vzorky se však našla i ryze mužská zavařenina. Přihlásit svůj jam mohl kdokoli, hodnocení vzorků se pak účastnili všichni přítomní. A že se na pyšelskou faru málem nevešli!

   Ochutnávání probíhalo téměř vážně, určitě zasvědceně a rozhodně vesele. Během hodiny se u jednotlivých vzorků začaly kupit žetony, které každý z přítomných obdržel k označení jeho favoritů. Samotné finále zpestřili manželé Voralovi, kteří opravují pyšelskou kaplanku a v tamní 300leté peci upekli k zakousnutí skvělý domácí chléb.

   Jelikož byly všechny zavařeniny označeny pouze písmeny, výsledné odtajnění jednotlivých přispěvatelů a součty bodů proběhly v příjemném soutěžním napětí. Jako třetí nejlepší jam roku 2013 přítomní vyhodnotili meruňkovou zavařeninu Aleny Šťastné, jako favorit se na druhé pozici umístila jahodová marmeláda Aleny Voralové a jednoznačným vítězem se stal již zmiňovaný angreštovo-rebarborový jam Kláry Kbelové.

   Jam session se i přes nevelkou propagaci setkalo s velkým ohlasem a již nyní se na faře hlásí účastníci pro příští ročník. Ten zřejmě organizátoři rozšírí o večerní soutěž, kdy svedou bitvu o nejlepší lokální pálenku milovníci destilátů. Z letošního ročníku každopádně přinášíme recept vítězky Jam session 2013 na nejlepší letošní pyšelskou zavařeninu.

 

Jam angrešt – rebarbora

1kg angreštu rozemlít + 1-2 stonky rebarbory oloupané:

- svařit asi 5 min. spolu s ¾ kg želírovacího cukru 3:1

- nalít do vypařených skleniček, zavíčkovat a nechat 10 min dnem vzhůru

- uložit na tmavém a chladném místě

Hodí se na tvarohové koláče!

 

-ra-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář