Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

farnici.jpg

Fara Pyšely je spolek (dříve občanské sdružení), jehož počátky sahají do roku 2007. Původně se jednalo o skupinu pěti přátel, která si od Arcibiskupství pražského pronajala farní usedlost ve středočeských Pyšelích za účelem vytvoření komunitního centra vhodného pro bydlení a setkávání poměrně úzkého okruhu lidí.

 

debata.jpg

Během prvních pěti let své existence se  z Fary Pyšely stalo živé společenské centrum, které se rychle zapojilo do chodu obce a stalo se místem občanských a kulturních iniciativ. Proběhly zde literární večery, výtvarný kroužek pro pyšelské děti, veřejná debata na téma kácení stromů, předvolební debata, koncerty, veřejná sbírka a řada dalších akcí se zapojením pyšelských i přespolních obyvatel. Fara Pyšely vydává vlastní zpravodaj a informuje pyšeláky i přátele pyšelské fary o aktuálním programu a dění v obci.

 

srdce.jpg

S příchodem roku 2012 se Fara Pyšely transformuje na oficiální občanské sdružení. Tři ze zakládajících členů sdružení sepisují nové stanovy, registrují organizaci u MVČR, obklopují se novými členy a soustředí činnost na projektové řízení a financování. V roce 2014 se Fara Pyšely transformuje na spolek v souladu s novelou Občanského zákoníku.